Českobudějovický deník, 17.10.2013

18. 10. 2013

Římovský střelec Šálek se blýskl dvěma góly v dresu Kamenného Újezda

Autor: Deník/ Michael Kalinics, 17.10.2013 15:35 Českobudějovicko

Deník se ohlédl s trenéry za minulým kolem I.B třídy fotbalistů. Po Radku Řežábovi o sobě dává v I.B třídě vědět další talent z římovské fotbalové líhně. Stanislav Šálek zazářil v dresu Kamenného Újezdu proti Lhenicím. Trenér Sokola Vojtěch Brozman hosta v sestavě chválil: „Byl to jeho zápas," zdůraznil kouč.Stanislav Šálek v utkání vstřelil dva góly a na další přihrál. „Je to šikovný kluk, zatím nám pomáhá. Je mu dvacet a dává góly i za Římov ve třetí třídě. On a Jirka Stegbauer, jenž v první půli posílal spoluhráčům gólové přihrávky, v utkání se Lhenicemi vynikali," našel trenér Brozman dvě ústřední postavy, které zavelely k vítězství.

K. ÚJEZD – LHENICE 4:3.

Vojtěch Brozman, trenér K. Újezda:

„Během deseti minut jsme šli dvakrát sami na brankáře, nedali jsme a z 25 metrů dostali gól do šibenice, takže si každý dokáže představit, co jsme si říkali…  Naštěstí Stegbauer přihrál do brejku Šálkovi, jenž nejprve snížil a za pět minut vyrovnal. Hráč Lhenic před Píškem dopíchl míč do vlastní branky na 3:1. Ale ve druhé půli na nás soupeř vlétl.  Byl pohyblivý, důrazný a po chybě snížil. Naštěstí Šálek předvedl krásnou akci, když obešel dva hráče a přihrál Svobodnému, jenž se konečně trefil! Zápas byl trochu vyhecovaný –  faulovaný Svobodný neudržel nervy a po nařízené standardce jsme dostali gól na 4:3. Kdyby hosté dali ještě dva góly, nemohli jsme říct ani slovo. V 89. min. jsme nezakončili situaci tři na jednoho a soupeř mohl v 90. min vyrovnat! Mladým klukům chybí zkušenost, chvílemi je to z naší strany dorostenecký fotbal, ale vyhráli jsme a oddechli jsme si. Neúspěch jsme, doufám, prolomili a bude to už lepší."